Hikayemiz

Kaave Roastery’nin hikayesi, 2016 yılında yine Saruhan Holding bünyesinde bulunan lokomotif markalardan Fakir Hausgeräte’nin ürettiği ilk Türk kahvesi makinesi olan Kaave ile başladı. Dostluğun, sohbetlerin ve kültürümüzün vazgeçilmez bir parçası olan geleneksel Türk kahvesi, üstün Fakir teknolojisinden süzülerek fincanlara gelirken, Kaave kısa sürede büyük bir başarı elde etti ve kahve pazarında kalıcı bir konuma sahip oldu.

Elde edilen bu başarıdan gelen ilhamla, Saruhan Holding çatısı altında zincir kahve mağazaları açma fikri doğdu ve gerekli çalışmalar yapılarak Kaave Roastery’nin kurulmasına karar verildi.

5.nesil kahveciliğin Türkiye’deki ilk temsilcisi olarak, kendi kahve kavurma tesislerimizde dünyanın çeşitli yörelerinden gelen en kaliteli kahve çekirdeklerini inovatif teknolojiler ile işleyip, flamboyant konseptli mağazalarımızda kahveseverlere sunuyoruz.

Her mağazamızda standart nitelik ve aromaya sahip kahveleri damaklara sunmak için ileri teknolojiyi kullanıyoruz. İnovatif teknolojiler konusunda yine öncü elektrikli ev aletleri markası Fakir Hausgeräte’nin Ar-Ge gücünden faydalanıyoruz. İçilen her bir kahvenin aynı standartlarda olması markamızın üzerinde titizlikle durduğu bir konu.

Bu doğrultuda enoloji bilimini kullanarak oluşturduğumuz harmanlarımızı standardize edilmiş üst düzey makinelerde, yenilikçi yöntemlerle demliyoruz. Mağazalarımızda bulunan kahve kavurma alanlarında, misafirlerimiz diledikleri çekirdekler ile kendi damak zevkinize uygun harmanı, baristalarımız yardımıyla oluşturarak imza kahvelerini oluşturabiliyorlar. Franchise mağazacılık stratejisiyle ilerleyerek, HORECA kanalında işbirlikleri yapmayı ve global pazarlara açılmayı hedefliyoruz.

Kahvede 5. Nesil

Dünyada kalite ve teknolojinin ağır bastığı 5. nesil kahvecilik akımı Kaave Roastery ile Türkiye’ye geldi. Kahveseverler, 5. nesil kahvecilikte, yenilikçi teknoloji ve kahvecilik anlayışının bütünleşmesi sonucu ortaya çıkan benzersiz lezzetleri deneyimleme fırsatı buluyor.

Kaave Roastery, inovatif teknolojiler ve yeni demleme yöntemleriyle her mağazasında aynı kalitede, aromada ve nitelikte kahveleri misafirlerine sunuyor. Bu standarizasyonu sağlamak için de enoloji biliminden faydalanarak Fakir Hausgeräte’nin teknoloji gücünü kullanıyor.

Kahvenin Yolculuğu ve 5. Nesil

1940’lardan sonra düşük kalite kahvelerin ve kahve kalıntılarının dondurulup paketlenip evlere girmesi ilk akım kahve dalgasını başlattı. Ardından hızlı gelişen teknoloji farklı kavurma yöntemlerinin gelişmesine katkı sağlayarak ‘espresso’nun ön plana çıkmasını sağladı.

İkinci dalga olarak tanımlanan ve 1960’lardan 1990’lara kadar devam eden süreçte, tüketici kahveyi çekirdeğinin türüne göre ayırt edebilirken farklı tatları deneyimleme kültürünü kazandı. 2000’lere gelindiğinde ise 3. dalga ile birlikte tüketici kahvenin hangi coğrafyadan geldiğini, türünü, işleme yöntemini bilme noktasına geldi.

Kahvenin çiftlikten bardağa kadar olan hikayesi kahve tutkunları tarafından büyüteç altına alınmaya başlandı. Baristaların uzmanlığı ön plana çıkarak iyi kahve deneyimleyebilmek için iyi barista araştırmalarına başlandı.

2010’larla birlikte gelen 4. nesilde de evlerde kaliteli kahve çekirdekleri alınarak, yeni yöntemler denenmeye ve evde kahve bilimine merak salındı. Artık herkes evinin baristası olma yolunda önemli bir adım atarak kendi becerileri doğrultusunda lezzetli kahveler deneyimleme imkanına sahip oldular.

Dünyada bugün kalite, nitelik ve teknolojinin ağır bastığı 5. nesil kahvecilik akımı etkisini hissettirmeye başladı. Kahveseverler, 5. nesil kahvecilikte, yenilikçi teknoloji ve kahvecilik anlayışının bütünleşmesi sonucu ortaya çıkan benzersiz lezzetleri deneyimleme fırsatı buluyor.

5.nesil kahvecilik akımı Kaave Roastery ile Türkiye’ye geldi. Kaave Roastery, inovatif teknolojiler ve yeni demleme yöntemleriyle her mağazasında aynı kalitede, aromada ve nitelikte kahveleri misafirlerine sunuyor. Bu standarizasyonu sağlamak için de enoloji biliminden faydalanarak Fakir Hausgeräte’nin teknoloji gücünü kullanıyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.